Shell Rimula R4 15W-40 4 Litre

Dört Mevsimlik Ağır Hizmet Dizel Motor Yağ
• BENZERSİZ AKTİF TEKNOLOJİ
• GELİŞMİŞ MOTORLAR YÜKSEK GÜÇ KULLANIMI
Shell Rimula R4, Dinamik Koruma
(Energised Protection) yağları, gelişmiş motorlarda bulunan tüm basınç ve sıcaklık aralıklarında - pistonlardaki yüksek sıcaklıklardan, supap gruplarındaki son derece ağır yüklere kadar - motoru koruyacak ve şartlara uyum sağlayacak yüksek performanslı katıkları içermektedir. Özellikle farklı marka araçlara sahip filolar için tek tip yağ olup ekstra aktif katıklar sayesinde yüksek performanslı motorlarda oluşabilen zararlı kurumu ve partikülleri kontrol edip uzaklaştırarak mükemmel kurum ve viskozite kontrolü, aşınmaya karşı üstün koruma sağlar.
PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
• Mükemmel Koruma:
Shell Rimula R4, özel katık teknolojisi ile, Euro 3, US 2002 ve di¤er geliflmifl motorlarda kuruma karflı maksimum koruma, mükemmel aflınma koruması ve uzun yağ ömrü sağlar.
• Tüm Uygulamalar için ispatlanmış Performans:
Shell Rimula R4, madencilik ve inşaat uygulamalarından, ağır hizmet nakliyecilik uygulamalarına kadar dünyanın en zorlu ortamlarında, zorlu gerçek hayat koşullarında test edilmiştir.
• Geliştirilmiş Motor Temizliği:
Özel katık sistemi, piston depozitlerine karşı geliştirilmiş motor temizliği ve koruması sağlayarak Shell Rimula R4’ün birçok OEM gereksinimlerini aşmasını sağlar.
UYGULAMALAR
Zorlu Şartlar - Ağır Hizmet Dizel Motorlar:
Shell Rimula R4, Avrupa, ABD ve Japonya üretimi olan son teknoloji, yüksek güçlü, ağır hizmet dizel motorların karayolu ve ifl makinası uygulamalarında üstün koruma ve performans sağlar.
Yüksek Teknolojili
Düşük Emisyonlu Motorlar:
Shell Rimula R4, Euro 2, Euro 3 ve US 2002 gibi birçok gelişmiş, düşük emisyonlu motorlarda kullanıma uygundur.
Özellikle düşük emisyonlu ve dizel partikül filtresi (DPF) ile donatılmış motorlar için üretilmiş düşük emisyonlu ürünlerimizden Shell Rimula R6 LM/LME’nin kullanımını tavsiye ediyoruz.
PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
Mükemmel koruma
Tüm uygulamalar için ispatlanmış performans
 Geliştirilmiş motor temizliği
STANDARTLAR VE
SPESİFİKASYONLAR
API CI-4, CH-4, CG-4,
CF-4, CF
ACEA E7, E5, E3
Global DHD-1
Caterpillar ECF-1-A
Cummins CES 20078, 77,
76, 75, 72, 71
DDC 93K215
MACK EO-M, EO-M+
MAN 3275
Mercedes-Benz 228.3
Renault Trucks RLD-2
VOLVO VDS-3