Po Hydro Tech Hvı 15 - 180 Kg

Petrol Ofisi HYDRO TECH HVI yağları, kaliteli parafinik bazyağlara aşınma, oksidasyon, pas ve köpük önleyici, viskozite indeks geliştirici katıkların tavsiyesi ile üretilen yüksek viskozite indeksli bir yağdır.demilsiyon özellikleri mükemmeldir.

 Kullanıldığı Yerler : 

İhtiva ettiği katıklar sayesinde ortamda su bulunması halinde sudan kolaylıkla ayrılır ve soğuk ortamda çalışan ekipmanlarda veya sıcaklık farkının fazla olduğu ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.Tüm endüstriyel ve hareketli hidrolik sistemler ve gemilerin hidrolik sistemleri için tqavsiye edilirler.Özel endüstriyel uygulamaları içinde iş makinaları, presler, hareketli yapı ekipmanları, plastik enjeksiyon ve çekme makinaları, hava kompresörleri yer alır.

Özellikleri ve Faydaları:

* Yüksek viskozite indeksleri sayesinde çok farklı mevsim şartlarında çalışırlar.
* Yüksek termeal stabiliteleri sayesinde plastik enjeksiyon makinaları gibi çok yüksek basınç ve sıcaklıklarda çalışan hidrolik sistemlerde kullanılırlar.
* Oksidayson dayanımları mükemmel olup servis süreleri çok uzundur.
* Yağ değişim sürelerini uzatarak yağ tüketimini azaltır.
* Denizcilik uygulamaları gibi korozif ortamın yoğun olduğu ortamlarda hidrolik sistemi korozyona karşı mükemmel korurlar.
* Mükemmel sudan ayrılma özellikleri sayesinde bünyelerine giren sudan hızla ayrılırlar ve suyun sistemden uzaklaştırılmasını sağlarlar.
* Düşük akma noktaları ve yüksek viskozite indeksleri düşük sıcaklığın bulunduğu iklim şartlarında aşınmaların oluşmasını önler.
* İlk çalışmada pompanın ve sistemin zorlanmasını önleyerek enerji tasarrufu sağlarlar.
* Yüksek sıcaklıkta viskoziteleri çok incelmediğinden daha yüksek güç iletimi sağlarlar.
* Sistemin verimli çalışmasını gücün kesintisiz iletimini sağlarlar.
* İşletme ve bakım maaliyetlerini düşürürler.